Coraz częściej w budynkach wykonuje się także sufity z płyt warstwowych. W przypadku, kiedy robimy remont mieszkania również możemy się zastanowić nad założeń płyt. Można je montować także na stare zniszczone sufity, których nie trzeba w żaden sposób usuwać. Oczywiście obniża nam to trochę wysokość sufitu, ale tylko nieznacznie. Wszystko zależy od grubości płyty sufitowej jaką wybierzemy.
Płyta sufitowa, jak i płyty warstwowe ścienne, ma wiele cennych zalet. Przede wszystkim jest szybka i łatwa w montażu, co znacznie przyspiesza wszystkie prace. Do tego płyty zawsze zachowują szczelność i są doskonałymi termoizolatorami. Płyty warstwowe są także odporne na uszkodzenia i wszelkie zarysowania. Dodatkowym atutem jest także to, że wszelkie zabrudzenia z płyt można swobodnie zmywać.
Płyty warstwowe mogą być stosowane jako okładziny sufitowe ale także jako podwieszony sufit wewnątrz pomieszczeń. Najczęściej płyty są jednostronne, okładzina ułożona jest na zewnątrz. Płyty dostosowuje się do wielkości sufitów. Można zamawiać różne długości płyt, wiele firm oferuje także możliwość zamawiania płyt sufitowych na wymiar. Maksymalne szerokości to około 2600 mm.
Płyty sufitowe spełniają wszelkie standardy sanitarne. Dlatego takie płyty nadają się także do pomieszczeń gastronomicznych a nawet chłodni. Płyty używane w chłodniach, które stykają się z jedzeniem muszą być specjalnie atestowane. Dlatego należy dokładnie sprawdzać płyty sufitowe czy posiadają wszelkie potrzebne certyfikaty. Można je sprawdzać w siedzibie dystrybutora.
Płyty warstwowe doskonale nadają się do sufitów, gdyż bardzo szybko się je montuje i nie wymagają zbyt wiele pracy. Każda z płyt ma specjalne zamki, które trochę się różnią od zamków przy płytach ściennych. Jednak one również są proste w obsłudze i nie będzie problemów z ich zamontowaniem.